• انواع و اقسام پرسکاری ورق، برشکاری، خمکاری ورق، رنگ‌زنی، رولکاری، سوراخکاری و پانچ ورق فلزی، در اراک انجام می‌شوند. این‌که هرکدام با چه روش‌هایی انجام می‌شوند، بستگی به موقعیت کار و استفاده‌ی ورق فلزی ما دارد. در انواع برشکاری، برشکاری لیزر فلزات در اراک را داریم که از دستگاه مخصوص برشکاری لیزر، استفاده می‌شود. معمولاً استفاده از این دستگاه، آسان‌تر، ایمن‌تر، انعطاف‌پذیرتر و مقرون‌به‌صرفه‌تر است. البته، برشکاری CNC هوا گاز نیز، با دستگاه‌های مربوطه انجام می‌شود. انواع خمکاری ورق آهنی را نیز داریم که در صنایع و ساختمان‌‌سازی، با اعمال نیروی کافی برای تغییر شکل ورق آهنی، صورت می‌گیرد. رولکاری و فرمدهی ورق نیز، با دستگاه مخصوص که دارای رول‌های جفت است، برای فرمدهی به ورق آهنی استفاده می‌شود. برای رنگ‌زنی فلز، انواع رنگ الکترواستاتیک در اراک، مورد استفاده قرار می‌گیرد. پرسکاری ورق، سوراخکاری و پانچ ورق، از انواع دیگر کار با ورق آهنی در اراک هستند که به روش‌های پرس هیدرولیک، پانچ و غیره، انجام می‌شوند. در ادامه، انواع برشکاری فلزات در اراک، خمکاری ورق آهنی مورد استفاده صنایع و مورد استفاده در ساختمان‌ها، رولکاری و فرمدهی ورق به روش نورد سرد، انواع تفاوت رنگ الکترواستاتیک و رنگ آلکیدی در رنگ‌زنی فلز، مزیت برشکاری CNC هوابرش و تفاوت نسبت به برشکاری پلاسما، سوراخکاری دریل و مزیت‌ها و تفاوت با سوراخکاری با پانچ یا پرس و انواع پرس و توضیحات پرس هیدرولیک و قابلیت‌های آن را خواهیم گفت.

  تولیدی صنعتی اسدی نیا بهترین ارایه دهنده خدمات برش لیزر ، برش CNC ،برش گیوتین ، برشکاری پلاسما ، برشکاری اره نواری ،برشکاری واتر جت در شهر اراک می باشد.

  در اراک، انواع خمکاری و فرمدهی ورق آهنی برای استفاده در ساختمان‌های مختلف، انجام می‌شوند.
  برشکاری لیزر فلزات در اراک، چگونه است؟

  دستگاه برشکاری لیزر فلزات، جزء اصلی‌ترین ماشین‌آلات تولیدی در سراسر جهان است.
  برشکاری لیزر فلزات در اراک، با دستگاه برش مخصوص انجام می‌شود. این دستگاه، برای برش ورق فلزی، لوله و میله‌ها که ممکن است از موادی مثل فولاد ضدزنگ گرفته تا آلومینیوم باشند، استفاده می‌شود. برای انتخاب بهترین دستگاه برش لیزری فلزی برای کار خود در اراک، باید کمی در مورد انواع لیزر این دستگاه و فلزاتی که برش می‌دهد، بدانید. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام عملیات برشکاری فلزات خود در اراک، با ما تماس بگیرید.
  انواع لیزرها: CO2 یا فیبر؟ لیزرهای فیبر، فلز را سریع‌تر برش می‌دهند و پرتو کوچک‌تر است. بنابراین، روشی دقیق‌تر است و برق کمتری مصرف می‌کند. همچنین، کار با لیزرهای فیبر آسان‌تر است و نگهداری آن‌ها در درازمدت، ارزان‌تر است. با این‌حال، لیزرهای فیبر معمولاً دو برابر لیزرهای CO2، قیمت دارند و نمی‌توانند طیف وسیعی از مواد را برش دهند.
  فلزات مختلف خواص متفاوتی دارند که بر نحوه‌ی برش آنها تأثیر می‌گذارد. لیزرهای پرقدرت CO2، می‌توانند فلزاتی مانند فولاد و فولاد ضدزنگ را برش دهند، اما ممکن است با آلومینیوم و برنج به‌دلیل کیفیت بازتابی، مشکل داشته باشند. لیزرهای فیبر، برای برشکاری مس و آلومینیوم رایج هستند.

  خمکاری ورق به چه صورت است؟

  درخمکاری ورق، ورق فلزی توسط دستگاه پرس، خم می‌شود.
  فرآیند خمکاری ورق فلزی، شامل اعمال نیرو به یک ورق فلزی برای تغییر شکل آن است. این نیرو، باعث ایجاد فشار بر روی ورق فلزی بیش از قدرت تسلیم آن، می‌شود و باعث تغییر شکل فیزیکی آن، بدون شکستگی می‌شود. پرس برک، ابزاری است که معمولاً برای خم کردن ورق فلزی استفاده می‌شود. این کار، با پایین آوردن یک پانچ روی ورق فلزی که روی قالب قرار دارد، انجام می‌شود و شکل مورد نظر را ایجاد می‌کند. برای انواع خمکاری ورق فلزی در اراک، با ما تماس بگیرید.
  روش رولکاری و فرمدهی ورق فلزی

  با وجود ماهیت کارآمد و صنعتی رولکاری و فرمدهی ورق فلزی، این روش هنوز آن‌چنان شناخته‌شده نیست و حتی، تعداد کمی آن را درک می‌کنند.
  رولکاری و فرمدهی ورق، فرآیندی است که از مجموعه‌ای از غلتک‌هایی که دقیق در دستگاه قرار داده شده‌اند، برای خم کردن یک نوار فلزی، استفاده می‌کند. غلتک‌ها به‌صورت یک مجموعه‌، روی یک پایه‌ی متوالی، نصب هستند و هر غلتک، یک مرحله‌ی کوچک از فرآیند را تکمیل می‌کند. چیزی‌که به‌عنوان سیم‌پیچ برای فرم‌گیری وارد دستگاه می‌شود، قبل از بسته‌بندی محصول نهایی در انتهای دیگر، دچار تغییرات زیادی می‌شود.

  رنگ الکترواستاتیک در اراک، چگونه استفاده می‌شود؟

  هنگامی‌که فلز‌ها نیاز به محافظت دربرابر عناصر بیرونی، مواد شیمیایی یا سایش دارند، می‌توان آن‌ها را با استفاده از رنگ الکترواستاتیک، پوشش داد.
  رنگ‌آمیزی الکترواستاتیک مانند جادوی فیزیک عمل می‌کند، مانند وقتی‌که الکتریسیته‌ی ساکن، باعث می‌شود بالون به دیوار بچسبد. یک پوشش بسیار بادوام از طریق پیوند بسیار قوی ایجاد می‌شود که یون‌های دارای بار مثبت در رنگ، به سطحی با بار منفی جذب می‌شوند تا رنگ‌آمیزی انجام شود. رنگ الکترواستاتیک در اراک، رنگ مایع است که فقط به زمان نیاز دارد تا خشک شود و در رنگ‌های بسیاری دردسترس است. ما در اراک، آماده‌ی رنگ‌آمیزی الکترواستاتیک فلزات شما هستیم، پس با ما تماس بگیرید.

  برشکاری CNC هوا گاز، چگونه انجام می‌شود؟

  CNC، سیستم برش کنترل عددی کامپیوتری است که نیازهای خاص شما را برای برش فلز، برآورده می‌‌کند و برش‌های دقیقی را ارائه می‌دهد.
  بارزترین ویژگی دستگاه برشکاری CNC هوا گاز، این است که از طریق تماس فیزیکی مستقیم، برش می‌دهد. با این‌حال، برخلاف ابزارهای برش دیگر، یک دستگاه CNC، خودکار است و یک مسیر برنامه‌ریزی‌شده را از طریق کنترل عددی کامپیوتری، دنبال می‌کند.
  برشکاری CNC هوا گاز، از ترکیبی از گازهای سوخت و اکسیژن، برای برش فلزات استفاده می‌کند. انواع مختلفی از سوخت‌ها ممکن است، مورد استفاده قرار گیرند که رایج‌ترین آن‌ها استیلن است. گازهای دیگر مورد استفاده عبارتند از: گاز طبیعی، پروپان، هیدروژن، پروپیلن، گاز مایع ( LPG ) و ترکیبی از این گازها.

  سوراخکاری فلزی، چگونه است؟

  هنگامی که فلزات سخت‌تری را سوراخ می‌کنید، به قطعه‌ی محکم‌تری نیاز خواهید داشت.
  دستگاه‌های سوراخکاری هسته مغناطیسی و سوراخکاری لوله، برای سوراخ کردن دقیق فلز هستند. از دستگاه‌های متحرک سوراخکاری مغناطیسی برای سوراخ کردن فلزات در محل ساخت‌وساز یا منطقه‌ی مونتاژ، استفاده می‌شود. دستگاه‌های سوراخکاری فلزی لوله، می‌توانند به‌عنوان مته‌های هسته‌ای و جامد، استفاده شوند و برای سوراخ کردن لوله یا پروفیل، مناسب هستند. برای انجام انواع سوراخکاری لوله، ورق فلزی و غیره، با ما تماس بگیرید.
  پرسکاری ورق فلزی، به چه شکلی انجام می‌شود؟

  پرسکاری ورق فلزی، شامل قرار دادن ورق فلزی مسطح، به‌صورت سیم‌پیچ یا خالی، در یک دستگاه پرس است.
  پرسکاری ورق فلزی، یک فرآیند تولیدی است که برای تبدیل ورق‌های فلزی تخت به شکل‌های خاص، استفاده می‌شود. این، یک فرآیند پیچیده است که می‌تواند شامل تعدادی از تکنیک‌های شکل‌دهی فلز باشد، مثل سوراخ کردن، پانچ، خم کردن و صاف کردن. در پرسکاری، سطح ابزار و قالب، فلز را به‌شکل دلخواه در می‌آورند.

  پانچ ورق فلزی، چگونه است؟

  واحدهای پانچ فلز ما، ما را قادر می‌سازند تا ورق‌های کوچک و بزرگ را برای نیازهای تولیدی کوچک یا بزرگ، تولید کنیم.
  پانچ ورق فلزی، فرآیندی است که در آن، به یک ورق بر روی یک سطح، با ابزار پانچ فولادی، فشار یا ضربه وارد می‌شود. در فرآیند پانچ کردن فلز، نیروی برش به اندازه‌ی کافی وارد می‌شود و مواد از یک ورق فلزی، جدا می‌شوند. فلزات قابل پانچ، متفاوت هستند، مثل فولاد، آهن، مس و آلومینیوم. هرکدام سختی خود را دارد و برای انجام پانچ بدون نقص، به فشار کافی نیاز دارد. برای هرگونه پانچ ورق فلزی در اراک، با ما تماس بگیرید.
  خمکاری ورق آهنی مورد استفاده صنایع و مورد استفاده در ساختمان‌ها

  خمکاری فلز، هم هنر است و هم علم.
  بسته به کاربرد شما، خمکاری ورق آهنی مورد استفاده صنایع و مورد استفاده در ساختمان‌ها، انواع مختلفی دارد. در این‌جا، برخی از رایج‌ترین تکنیک‌هایی که ممکن است با آ‌ن‌ها کار کنید را آورده‌ایم:
  خم شدن V-شکل: ورق فلزی بین ابزار بالایی به نام پانچ و ابزار پایینی V-شکل معروف به قالب، فشرده می‌شود. این مدل، در بسیاری از کاربردها، از قاب‌های ساختمانی گرفته تا براکت‌ها، استفاده می‌شود. این تکنیک، تغییرات سریع راه‌اندازی را ارائه می‌دهد و آن را برای پروژه‌هایی با مشخصات متفاوت، ایده‌آل می‌کند. با این‌حال، عمق خم شدن، می‌تواند توسط ماشین‌آلات و عرض قالب انتخاب شده، محدود شود.
  خم شدن U-شکل: این روش، یک شکل U را ایجاد می‌کند و ورق فلز را مثل خمش V اما با یک قالب U-شکل، فشار می‌دهد. این روش، برای ایجاد کانال‌ها یا ساختارهای عمیق که ممکن است خمش V کافی نباشد، عالی است.
  خم شدن سکه‌ای: یک روش با تناژ بالا است که بیشتر یک خط واضح و تیز را روی قسمت خم‌شده، نشان می‌دهد. این، برای کاربردهایی مفید است که به خمیدگی‌های خاص و محکم نیاز دارند، مانند قطعات الکترونیکی خاص یا قطعات تزئینی پیچیده.
  خم شدن چرخشی یا دوار: در این روش از قالب‌های چرخشی یا غلتک، برای خم کردن فلز استفاده می‌شود. این امر، تماس مستقیم و نیرومند بین ابزار و فلز را از بین می‌برد. برای پروژه‌هایی که نیاز به الگوهای ثابت و تکراری یا خمیدگی‌های طولانی و گسترده دارند، مفید است.
  خم شدن هوا: به‌جای فشار دادن کامل فلز به قالب، مانند خمش V یا U، ورق در بالا شناور می‌شود و فقط در نقطه‌ی خم شدن، تماس برقرار می‌کند. این روش، برای موقعیت‌هایی که زاویه‌ی خاص مدنظر نیست یا زمانی‌که به تنوع نیاز است، ایده‌آل است.

  رولکاری ورق به روش نورد سرد، چگونه است؟
  رولکاری ورق به روش نورد سرد، شامل تشکیل تدریجی و مداوم پروفیل فلزی است. این روش در ابتدا، شامل باز کردن نوار یک سیم‌پیچ فلزی است که عرض آن، با پروفیل تکمیل شده مطابقت دارد. این نوار، به‌صورت مسطح و متوالی از چندین رول به‌نام غلتک، عبور می‌کند. شکل و تعداد غلتک‌ها، بسته به پیچیدگی پروفیل فلزی مورد‌نظر است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش، با ما تماس بگیرید.

  تفاوت رنگ الکترواستاتیک و رنگ آلکیدی چیست؟

  تفاوت رنگ الکترواستاتیک و رنگ آلکیدی این است که رنگ آلکیدی، دربرابر تغیرات آب‌و‌هوا، ضعیف عمل می‌کند.
  رنگ آلکیدی از رزین آلکیدی، حلال آلی و رنگدانه تشکیل شده است، اما نیازی به عمل‌آوری ندارد و جزء رنگ‌های تک-جزئی است. رنگ آلکیدی، سرعت خشک شدن آهسته‌ای دارد و برای استفاده‌های خاص، کمی دشوار عمل می‌کند. رنگ آلکیدی، پس از استفاده‌ی طولانی‌مدت، براقیت خود را ازدست می‌دهد و محو می‌شود.
  همان‌طور که از نام آن پیداست، پوشش الکترواستاتیک، قدرت الکتریسیته ساکن را خنثی می‌کند تا رنگ به فلز بچسبد. در فرآیند رنگ‌آمیزی، ذرات آئروسل یک رنگ مایع، با اسپری شدن بر روی سطح فلزی با بار منفی، بار مثبت دریافت می‌کنند. جاذبه‌ی بین بارهای مثبت و منفی، باعث می‌شود که پوشش به‌طور قوی و یکنواخت، به فلز بچسبد. این رنگ، بسیار قوی عمل می‌کند. همچنین، نگهداری بسیار کمی لازم دارد و به‌مرور زمان، محو نمی‌شود.

  مزیت برشکاری CNC هوابرش و تفاوت نسبت به برشکاری پلاسما

  سیستم‌های برشکاری پلاسما، سرعت برش و توان عملیاتی بالایی را همراه با هزینه‌ی کم در هر میلی‌متر، ارائه می‌دهند.
  در این بخش، مزیت برشکاری CNC هوابرش و تفاوت نسبت به برشکاری پلاسما را خواهیم گفت. برشکاری CNC هوابرش، دارای مزیت‌های بسیار است که چندین مورد را در زیر، نام می‌بریم:
  دارای دقت بالا و کیفیت مربوط به لبه‌ی صاف.
  برش نوار اریب.
  نفوذ و برش در فولاد نرم با ضخامت حدود 4 اینچ تا 5 اینچ.
  شروع لبه و برش فولاد با ضخامت حدود 10 اینچ تا 12 اینچ.
  با درگیرشدن چندین مشعل، می‌تواند قطعات متعددی را تولید کند و از این رو، زمان و میزان کار را کاهش می‌دهد.
  تفاوت برشکاری CNC هوابرش نسبت به برشکاری پلاسما، شامل موارد زیر است:
  فناوری برشکاری پلاسما بسیار متنوع است؛ زیرا می‌تواند فلزات آهنی و غیرآهنی ازجمله آلومینیوم، فولاد ضدزنگ و چدن را برش دهد. از طرف دیگر، از برشکاری هوابرش، فقط می‌توان برای برش فلزات آهنی استفاده کرد و برای برش چدن استفاده نمی‌شود.
  برشکاری CNC هوا گاز یا هوابرش، برای برش‌های ضخیم‌تر فلز، ایده‌آل هستند و این سیستم‌، می‌تواند فولاد ضخیم تر از 20 اینچ را برش دهد. از طرف دیگر، دستگاه‌های برش پلاسما، فقط قادر به برش فلزات با حداکثر ضخامت 1 اینچ هستند.
  برشکاری هوابرش، در برش فلزات ضخیم‌تر کارآمدتر هستند. درحالی‌که، برش‌های پلاسما در برش فلزات با ضخامت ‌کم‌تر، کارآمدتر هستند.
  سوراخکاری دریل و مزیت‌ها و تفاوت با سوراخکاری با پانچ یا پرس
  در این قسمت، با سوراخکاری دریل و مزیت‌ها و تفاوت با سوراخکاری با پانچ یا پرس، آشنا می‌شویم. در روش سوراخکاری دریل، دستگاه دریل برای ایجاد سوراخ‌های استوانه‌ای در قطعه‌ی کار، استفاده می‌شود. سر دریل با سرعت زیاد، می‌چرخد و به قطعه‌ی کار، فشار وارد می‌کند تا یک سوراخ استوانه‌ای، ایجاد شود. سرعت دستگاه دریل، قابل تنظیم است. ماشین‌های سوراخکاری دریل را می‌توان مستقیماً روی یک کف بتنی یا روی میز کار، نصب کرد. این دستگاه‌ها، می‌توانند قابل‌ حمل باشند.

  مزیت‌های سوراخکاری دریل، موارد زیر هستند:
  سرعت دستگاه برای ابزارهای مختلف برش یا مواد مورد استفاده، قابل تنظیم است.
  یک دستگاه سوراخکاری دریل، دارای چندین جزء کلیدی است که به‌صورت پشت‌سر‌هم، کار می‌کنند تا سوراخ‌های دقیق و ثابتی ایجاد کنند.
  دستگاه سوراخکاری دریل، بسیار متنوع است و می‌توان از آن، برای ایجاد انواع سوراخ‌ها و شکل‌های مختلف، استفاده کرد.

  تفاوت سوراخکاری دریل با پانچ یا پرس:
  سوراخکاری دریل، همان‌گونه است که ممکن است، تصور کنید. مته یک دایره را از فلز، جدا می‌کند تا یک سوراخ ایجاد کند و معمولاً در تمام طول فلز، به‌عنوان سوراخ پیچ، عمل می‌کند.
  پانچ کردن ورق فلزی، می‌تواند نتیجه‌ی مشابهی با سوراخکاری دریل داشته باشد، اما فرآیند مربوطه، کاملاً متفاوت است. وقتی‌که دریل، ذره‌ذره فلز را خراش می‌دهد، پانچ از نیروی برشی برای فشار، استفاده می‌کند.
  دستگاه‌های پانچ فلز ممکن است بیشتر از عمل پانچ، کار انجام دهند. آن‌ها، می‌توانند ورق‌های فلزی را ریخته‌گری، پانچ، برش و شکل دهند.

  انواع پرس و توضیحات پرس هیدرولیک و قابلیت‌ها

  پرس‌های هیدرولیک، دارای سرعت تولید بالای یک پرس مکانیکی نیستند، اما انعطاف‌پذیری بیشتری ارائه می‌دهند.
  در این بخش، با انواع پرس و توضیحات پرس هیدرولیک و قابلیت‌ها، آشنا می‌شویم. سه نوع اصلی از ماشین‌های پرس فلزی دقیق، وجود دارند:
  پرس‌های مکانیکی
  پرس‌های هیدرولیک
  پرس‌های مکانیکی سروو
  پرس هیدرولیک: پرس هیدرولیک، اغلب مناسب‌ترین گزینه برای تولید قطعات با شکل‌های عمیق و پیچیده است که به سرعت تولید، وابسته نیست. قطعاتی مانند مخازن، سیلندرها و کاسه‌ها، اغلب با استفاده از پرس‌های هیدرولیک، تولید می‌شوند. با ابزار مناسب، می‌توان از پرس هیدرولیک در فرآیندهای برجسته سازی، کشیدن عمیق، برش، پانچ و فرمدهی، استفاده کرد. برای آشنایی بیشتر با این مدل پرس، با ما تماس بگیرید.
  درکل، برای کار کردن با انواع فلز و ورق فلزی، یک‌سری فرآیند‌های مختلف برای ایجاد ابزار، اشیاء، قطعات، تجهیزات و سازه‌های مفید در اراک، انجام می‌شوند. این فرآیند‌ها، شامل برشکاری لیزر فلزات در اراک، خمکاری ورق، رولکاری و فرمدهی ورق، استفاده از رنگ الکترواستاتیک در اراک، برشکاری CNC هوا گاز، سوراخکاری، پرسکاری ورق و پانچ ورق فلزی هستند.

  خمکاری ورق آهنی مورد استفاده صنایع و مورد استفاده در ساختمان‌ها، با یک مدل دستگاه پرس انجام می‌شود. رولکاری ورق نیز، با روش‌های مختلفی انجام می‌شود. روش معروف آن، رولکاری ورق به روش نورد سرد است. برای کاور و پوشش‌دهی فلز موردنظر، دانستن تفاوت رنگ الکترواستاتیک و رنگ آلکیدی، بسیار مهم است. بالاتر گفتیم که مزیت برشکاری CNC هوابرش و تفاوت نسبت به برشکاری پلاسما، به چه صورت است. برشکاری هوابرش، برای فلزات ضخیم و پلاسما، برای فلزات نازک‌تر، استفاده می‌شود.
  از انواع سوراخکاری، سوراخکاری دریل است. بررسی سوراخکاری دریل و مزیت‌ها و تفاوت با سوراخکاری با پانچ یا پرس، در انواع کار با فلز، مهم است. برای پرس کردن و شکل دادن به فلز، از دستگاه پرس استفاده می‌شود که در بالا، با انواع پرس و توضیحات پرس هیدرولیک و قابلیت‌ها، آشنا شدیم.
  در پایان آن‌که، بسته به کاربرد و نیاز، فلزات و ورق‌های فلزی با روش‌های مختلفی در اراک، به شکلی که می‌خواهیم درمی‌آیند. در این روش‌ها ممکن است، از برشکاری لیزر فلزات در اراک، خمکاری ورق، رولکاری و فرمدهی ورق، رنگ الکترواستاتیک در اراک، برشکاری CNC هوا گاز، سوراخکاری، پرس ورق و پانچ ورق، استفاده شود. آشنایی با خمکاری ورق آهنی مورد استفاده صنایع و مورد استفاده در ساختمان‌ها، حائز اهمیت است. در بالا، با رول‌کاری به روش نورد سرد، آشنا شدیم و تفاوت رنگ الکترواستاتیک و رنگ آلکیدی را آموختیم. همچنین، به مزیت برشکاری CNC هوابرش و تفاوت نسبت به برشکاری پلاسما، پی بردیم و درمورد سوراخکاری دریل و مزیت‌ها و تفاوت با سوراخکاری با پانچ یا پرس نیز، اطلاعاتی به‌دست آوردیم. درنهایت، با انواع پرس و توضیحات پرس هیدرولیک و قابلیت‌ها، آشنا شدیم. امیدواریم، مطالب مفیدی در اختیارتان، گذاشته باشیم. برای کسب اطلاعات بیشتر، لطفاً با ما تماس بگیرید.