فلاشینگ نما

فلاشینگ نما چیست و چه کاربردی دارد؟

 •  در دیزاین و ساخت ساختمان مراحل گوناگونی وجود دارد میتوان یکی از مهم ترین آن ها را که  حتی در قیمت خانه تاثیر گذار است نمای آن است که اولین برخورد با ساختمان شما است. ما می خواهیم با شما در مورد فلاشینگ نما ساختمان صحبت کنیم و کاربرد ها و  اهمیت آن را با شما در میان بگذاریم.

  فلاشینگ نما چیست؟

  فلاشینگ یکی از گزینه های خوب و مهم  در اجرای نمای بیرونی یک ساختمان می باشد. با استفاده از فلاشینگ به خوبی می توان نمای خارجی بنای خود را پوشش دهید. به طور خلاصه اما دقیق میتوان گفت فلاشینگ نما نوعی پوششی فلزی برای روی دیوارهای سطح خارجی ساختمان جهت نگهداری از بنا در برابر برف و باران می باشد که از ساختمان در برابر عوامل محیطی در شرایط مختلف محافظت کرده و زیبایی سازه را نیز نگه میدارد و از تغییر زیبایی ظاهری آن جلوگیری می کند.البته این تنها کاربرد فلاشینگ نیست بلکه به عنوان ابزاری که جهت آب بندی نمای ساختمان و پنهان نمودن سازه شیروانی به کار می رود نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

  فلاشینگ نما
  فلاشینگ نما چیست

  مزایای استفاده از  فلاشینگ نمای ساختمان :

  استفاده از فلاشینگ نما مزیت هایی دارد که ازمهم ترنی آن ها می توان به :

  1. محافظت و نگه داری از نما در برابر عوامل آب و هوایی مانند برف و باران و…

  2.ایجاد زیبایی در نمای ساختمان. شما میتوانید از فلاشینگ ها در رنگ های مختلف استفاده کنید که جلوه خاص و ویژه به ساختمان شما دهد.

  3. حفاظت از نماهای قدیمی و جلوگیری از آسیب و فرسایش سخاتمان با گذشت زمان  

  4. ایجاد المان های خاص و جذاب در نمای ساختمان که باعث بروز و مدرن بودن ساختمان شما می شود.

  5.  طول عمر نمای شما را به شکل قابل ملاحظه ای افزایش می دهد.

  کاربردهای فلاشینگ چیست؟

  ۱.مدل نبشی : برای  از بین بردن درزهای بین سقف و دیوار از داخل و بیرون مورد استفاده قرار می گیرد.

  ۲.مدل های یو: برای درزبندی کامل ساندویچ پانل های سقفی استفاده می شود، همچنین جهت از بین بردن فاصله محل اتصال ساندویچ پانل دیوار ها خصوصا دیوارهای کوتاه نیز کاربرد دارد.

  ۳.انواع سه پله: برای قسمت جلویی پلن سقفی از فلاشینگ نما سه پله استفاده می کنند. زیرا این نوع جلوگیری از ورود نور به مکان مورد نظر شما را دارد.

  ۴.انواع تاج: همانطوری که اسم این مدل پیداست ، برای بخش بالایی و تاج سقف سوله ها یا مکان هایی با سقف دو شیب قابلیت کاربری را دارند.

  فلاشینگ نما
  انواع فلاشینگ نما

  نکات ضروری در فلاشینگ نما

  ۱.روی مکانی که قرار است فلاشینگ را استفاده کنید حتما باید به وسیله ملات سیمان صاف و مستحکم گردد.

  ۲.اگر در مکان بادخیز قرار است نصب صورت گیرد ، باید از وسایلی مانند قوطی یا نبشی جهتِ زیرسازی استفاده شود تا فلاشینگ نما به قوطی یا نبشی , پیچ یا پرچ شود.

  ۳.ملات سطح قسمتی که قرار است فلاشینگ بر روی آن نصب شود باید کمی شیب سمت داخل داشته باشد تا آب باران یا برف برسطح خارجی دیوار نما نفوذ نکند.البته در زیر سازی کف جلو پنجره و المان نما، این شیب باید به سمت نمای بیرون باشد تا هنگام بارندگی آب به سمت داخل اتاق یا بدنه دیوار نما نفوذ نکند.

  ۴.محل اتصال قطعات فلاشینگ نما باید توسط چسب آب بندی یا بتونه کاری یا رنگ کاری شود تا آب ندی به صورت کامل انجام شود.

  ۵. لبه خارجی فلاشینگ باید به اندازه ای از دیوار فاصله داشته باشد که هنگام بارندگی قطرات آب از روی سطح فلاشینگ بر روی نمای ساختمان نفوذ نکند.

  فلاشینگ نما
  کاربرد فلاشینگ نما

  فلاشینگ ها از چه ساخته می شوند؟

  ورق های که ساخت فلاشینگ نما مورد استفاده قرار می گیرند  سه نوع هستند که هر کدام دارای ویژگی ها و قیمت های خاص خود می باشند:

  ۱.ورق سیاه روغنی

  ۲.ورق های آلومینیومی

  ۳. ورق های گالوانیزه

  ورق سیاه روغنی از دو دسته دیگر قیمت مناسب تر ولی کیفیت پایینتری دارد. در رتبه بعدی ورق های گالوانیزه قرار دارد و میتوان گفت در نهایت ورق آلومینیومی از کیفیت بالاتری برخوردار است

  قیمت فلاشیگ نما به چه صورت است؟

  همانطور که اشاره کردیم  فلاشینگ مدل های متفاوتی  برحسب ابعاد، جنس، شکل و ضخامت دارد و در مورد قیمت فلاشینگ میتوان به عوامل بسیاری مانند، نوع ورق فلاشینگ ، ضخامت ورق فلاشینگ نما، ابعاد فلاشینگ ( عرض و طول ) ورق و نوع خم بستگی دارد.

  که به طور کلی باید گفت قیمت گذاری در این مورد بستگی به انتخاب جزئیات و انتظارات شما دارد. جهت اطلاع از قیمت می توانید با ما تماس بگیرید.

  فلاشینگ نما چیست؟

  فلاشینگ نما نوعی پوششی فلزی برای روی دیوارهای سطح خارجی ساختمان جهت نگهداری از بنا در برابر برف و باران می باشد

  انواع فلاشینگ نما چیست ؟

  مدل نبشی

  مدل های یو

  انواع سه پله

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  0 پاسخ

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
  در گفتگو ها شرکت کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *