مخازن ذخیره سازی نفت صنعتی و روغن صنعتی

مخازن ذخیره سازی نفت صنعتی و روغن صنعتی

 • مخزن ذخیره سازی نفت صنعتی

  مخازن ذخیره نفت، مخازن یا ظروفی هستند که نفت را به طور موقت در طی مراحل مختلف فرآوری به انواع فرآورده های نفتی یا قبل از مصرف یا استفاده نگه می دارند. مواد و ساختار مخازن ذخیره نفت صنعتی بر اساس کاربرد آنها و همچنین الزامات ایمنی، زیست محیطی و قانونی انواع دیگر در منطقه ذخیره سازی است.

  مخازن ذخیره سازی نفت صنعتی
  مخزن ذخیره سازی نفت صنعتی

  مخازن ذخیره سازی نفت در اندازه ها، شکل ها، مواد و انواع مختلف از تولید اولیه نفت خام تا توزیع و پالایش فرآورده های نفتی مختلف استفاده می شود. مخازن مدرن ذخیره سازی نفت صنعتی دارای موادی هستند – فولاد کربنی، فولاد ضد زنگ، بتن مسلح و پلاستیک. آنها همچنین بر روی ذخایر نمک سنگی که عمدتاً غیرقابل نفوذ هستند، برای ذخیره سازی زیرزمینی نفت حک می شوند. ساخت انواع مخازن ذخیره نفت در طول زمان انجام شد.

  انواع مخازن نگهداری روغن صنعتی

  • مخزن سقفی شناور

  همانطور که از نام آن پیداست. مخزن سقف شناور از یک سقف شناور تشکیل شد است. که با توجه به سطح روغن در مخزن، سقوط یا بالا می رود. برای جلوگیری از تجمع بخار در داخل مخزن، سقف شناور در این نوع مخازن به عنوان یک ویژگی ایمنی در نظر گرفت شد است.

  • مخزن با سقف ثابت

  در مخزن سقف ثابت، روغن ذخیره و در معرض تغییرات و عوامل محیطی قرار نمی گیرد. این نوع مخزن برای نگهداری فرآورده های نفتی در حجم کمتری نسبت به مخازن دارای سقف شناور استفاده می شود.

  مخازن ذخیره سازی با سقف ثابت
  مخازن ذخیره سازی با سقف ثابت

  مخزن قفل

  این مخازن توسط یک مخزن دیگر محصور یا یک دایک مهاری در اطراف مخزن دارند. دایک مهار یا مخزن بیرونی به عنوان یک سیستم نگهدارنده برای جلوگیری از نشت، نشت نفت یا سایر انواع آلودگی نفتی از انتشار به اطراف عمل می کند.

  • مخازن تک جداره

  همانطور که از نام آن معلوم است از یک جداره ساخت شد اند. مخازن تک جداره نوعی پر مصرف از مخازن است. این مخازن بر اساس درخواست مشتری در ظرفیت های مختلفی ساخت و ارائه می شوند. ضخامت ورق های مورد استفاده در این مخازن با توجه به ظرفیت و ابعاد آن متفاوت است.

  • مخزن دو جداره

  مخازن دوجداره نوعی دیگر از مخازن هستند که در ابعاد و ظرفیت های مختلف تولید می شوند. در این نوع از مخزن، دوجداره بودن آن ارتباطی با فشار و مقاومت بدنه ندارد. و علت وجود جداره دوم برای انجام عملیات های مخصوص است. برای مثال یکی از دلایل جداره دوم جلوگیری از هدر رفتن حرارت است. برای این کار از عایق های حرارتی مثل پشم شیشه، پشم سنگ و دیگر عایق ها بین دو جداره کار می شود.

  ذخیره سازی مواد در مخازن دوجداره
  ذخیره سازی مواد در مخازن دوجداره

  سخن آخر

  گروه تولیدی صنعتی اسدی نیا، با در نظر گرفتن کیفیت و ایمنی در ساخت و تولید انواع مخازن ذخیره سازی، در تلاش است تا رضایت دائمی شما را جلب کند. امیدواریم از خواندن این مقاله اطلاعات کافی را دریافت کرده باشید.

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۳ رای
  0 پاسخ

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
  در گفتگو ها شرکت کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *