برشکاری لیزر اراک

انواع مختلف فرآیندهای برش فلزات

 • انواع مختلف فرآیندهای برش فلزات وجود دارند. فناوری برش فلز، اشکال و اندازه های مختلف را برای استفاده های متعدد فلزات آسان کرده است. هر نتیجه ای در مقایسه با نوآوری های گذشته نرم تر و محکم تر از قبل است. با این فرآیندهای برش می توانید محصولات فلزی را به سرعت و کارآمد دریافت کنید. بیایید نگاهی گذرا به فرآیندهای مختلفی که با آن ها روبرو خواهید شد بیاندازیم.

  برش لیزری

  بسیاری از شرکت ها به نتایج دقیق و تمیز نیاز دارند . روش‌های مرسوم زیادی وجود دارد، اما هیچ‌یک از آن‌ها نتیجه‌ای مشابه با برش لیزری ندارند. پرتو لیزر قدرتمندتر برای بسیاری از کاربردها و اشکالی که نمی توانید از روش های دیگر بدست آورید استفاده می شود. حتی برش های لیزری کوچک برای مصارف خانگی برای علاقمندان در دسترس است. بسیاری از صنایع، حتی سرگرمی، وسایل، پزشکی و غیره از این ماشین های بزرگ و دقیق به عنوان راهی مقرون به صرفه برای تولید سریع محصولات استفاده می کنند.

  برش لیزری یک روش کاملاً محبوب از انواع برش فلزات است که سریع و دقیق است. در واقع از لیزر برای اهداف زیادی استفاده می شود. برش لیزر را می توان برای صفحات فولادی ملایم، فولاد ضد زنگ و آلومینیوم استفاده کرد. اگر نیاز به تولید یک محصول دقیق و تمیز دارید. استفاده از برش لیزری امکان ایجاد اشکال مختلف پیچیده را فراهم می کند که معمولاً با روش های برش فلز معمولی نمی توانید به دست آورید. برش لیزری از یک پرتو نور بسیار متمرکز استفاده می کند که می تواند سطوح بالایی از گرما را تولید کند. برشکاری لیزری را می توان با برنامه های کامپیوتری برای ایجاد طرح های مختلف با پرداخت بسیار منظم استفاده کرد. برش لیزری به دلیل نتایج پیچیده ای که ایجاد می کند، به طور گسترده در کارهای صنایع دستی استفاده می شود.

  برش فلزات به روش اکسی سوخت یا برش شعله

  برشکاری شعله ای برش اکسیژن است که امکان برش مواد را توسط شعله گاز اکسیژن فراهم می کند. تکنیک برش اکسی سوخت برای جداسازی و شکل دادن به اجزای فولادی استفاده می شود . فرآیند برش با سوخت اکسی از یک مشعل استفاده می کند که به شعله گاز اکسی سوخت اجازه می دهد تا به مقدار متمرکز عبور کند. یک حلقه بیرونی از جت ها با پیش گرم کردن سطح کمک می کند. سپس جریان اکسیژن به ناحیه ای که باید قطع شود هدایت می شود. واکنشی رخ می دهد که باعث اکسید شدن سریع فولاد می شود و با فشار گاز ماده حذف می شود.این روش کارآمد است و می توان آن را هم به صورت دستی و هم به صورت کامپیوتری انجام داد.

  برش واترجت

  انواع برش فلزات
  برش واترجت

  همه فلزات را نمی توان با حرارت زیاد استفاده کرد. اگر حرارت خیلی زیاد باشد، می توانید شکل و خود مواد را به خطر بیندازید. فلزات حساس به روشی نیاز دارند که با حرارت به سطح آسیب نرساند. برش واترجت روش عالی برای آن است. برش واترجت تأثیر طبیعت بر فلز را با سرعت بسیار بالاتری تقلید می کند. این فلز از طریق فناوری جت آب فرسایش می یابد و به راحتی امکان برش فلز را فراهم می کند.

  برش فلزات با واترجت هم برای مواد نرم و هم برای مواد سخت قابل استفاده است. فشار بالای جریان آب می تواند فلز را به راحتی برش دهد. اگر قدرت یک واشر برقی و یک کاتر واترجت را مقایسه کنید، میزان قدرتی که دریافت می کنید 30 برابر بیشتر از یک واشر برقی است. مواد مختلف را می توان به طور همزمان با ضخامت حداکثر 4 اینچ برش داد. برای کاهش آشفتگی، روش برش واترجت را می توان در زیر آب انجام داد. انجام این کار در زیر آب باعث کاهش پاشش در محل کار نیز می شود. هنگام استفاده از واترجت محتاط باشید زیرا این فناوری بسیار قدرتمند است.

  برش پلاسما یکی دیگر از انواع برش فلزات

  روش دیگری که اخیرا برای برش فلزات توسعه یافته است، روش برشکاری پلاسما است. از یک قوس الکتریکی استفاده می کند که از گازی که از یک دهانه منقبض بیرون می ریزد می گذرد. گازهای مورد استفاده در برش پلاسما می تواند هوا، نیتروژن، اکسیژن و آرگون باشد. هنگامی که با الکتریسیته ترکیب می شود، پلاسما ایجاد می شود.

  مشعل های برش پلاسما شامل استفاده از یک نازل مسی برای منقبض کردن جریانی از گاز است که می تواند مواد را برش دهد. همچنین می تواند شامل استفاده از اکسیژن و گاز بی اثر در سرعت های بالا باشد. در ترکیب با الکتریسیته، یک جریان پلاسمای داغ ایجاد می‌شود تا فلز را ذوب کرده و فلز مذاب را به همان سرعت از بین ببرد. نتیجه مشابه برش لیزری است زیرا به همان اندازه تمیز و موثر است. با این حال، باید توجه داشته باشید که در مقایسه با استفاده از برش لیزری، نتایج دقیقی به شما نمی دهد. برای دقیق ترین نتیجه از برش لیزری استفاده کنید.

  انواع برش فلزات
  برشکاری فلزات

  نتیجه گیری

  انواع برش فلزات برای بسیاری از صنایع ضروری است . این به تولید کنندگان اجازه می دهد تا محصولات مختلف فولادی و فلزی را برای اهداف تولید انبوه و غیره ایجاد کنند. بدون برش فلز کارآمد، محصولات جدید از نظر شکل صاف و دقیق نخواهند بود. بسیار بهتر است که یک سیستم کارآمد داشته باشید که متناسب با نیازهای تولید و برش فلز شما باشد. نمونه‌های بالا برخی از جدیدترین اشکال برش فلز هستند، اما موارد دیگر نیز وجود دارد. بسته به آنچه شما نیاز دارید، برخی از روش ها ممکن است برای شما بهتر از بقیه کار کنند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  0 پاسخ

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
  در گفتگو ها شرکت کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *