نمای فلزی

نمای فلزی در معماری ساختمان

 • کدام نمای فلزی برای یک ساختمان مسکونی مناسب است؟ چگونه می توانیم  روکش فلزی معماری را تشخیص دهیم ؟ در زمینه ساخت و ساز، شناسایی لیست مصالح مورد نیاز در طول فرآیند ساخت و ساز اهمیت دارد. این امر باید توسط معماران با نظارت مهندسان مربوطه انجام شود. معماری نمای فلزی  بخش مهمی از یک پروژه ساختمانی را سازماندهی می کند و باید به اندازه کافی مورد توجه قرار گیرد. ما تمایل داریم که مشارکت های اساسی را در مورد این مؤلفه به اشتراک بگذاریم.

  پوشش نماهای فلزی معماری چیست؟

  نمای فلزی
  پوشش نماهای فلزی معماری چیست؟

  همانطور که می دانید تمامی ساختمان ها از هزاران بخش در اطراف مناطق، مراحل خاصی را طی می کنند تا با مصالح مختلف طراحی شوند. حال، مواجهه با بخش ها کاملاً به طرح های معمار بستگی دارد که او برای آن ساختمان ایجاد می کند. بنابراین  سیستم نمای فلزی  دارای نوع مهمی از پلان طراحی در فرآیندهای ساخت است. روکش فلزی یک ماده پوشش محافظ آن است. که برای پروژه های مختلف ساختمانی به ویژه پروژه هایی که مراقبت از آنها مهم است استفاده می شود. مصالح فلزی را می توان در فهرست عظیمی از دسته بندی ها برای نمای ساختمان طبقه بندی کرد .

  نماهای فلزی معماری توسط شرکت ها با کیفیت بالا تولید می شود. تا تعداد بیشتری از مشتریان را از مناطق و کشورهای مختلف  برای پوشش و پوشش کل نمای ساختمان جذب کند. این نوع مواد را می توان برای کاربردهای مختلفی استفاده کرد مانند:

  • کنترل هوا
  • ورود گرما و نور خورشید
  • کاهش سر و صدا
  • طراحی داخلی زیبا

  تمامی این کاربردها باعث افزایش سطح و کیفیت رفاه در ساختمان های مختلف مسکونی، تجاری و اداری می شود. بنابراین، مواد روکش فلزی نقش مهمی در ساخت و ساز ایفا می کنند.لطفا از فروشگاه ما دیدن فرمایید.(فروشگاه متال فاب – بزرگ ترین مارکت قطعات فلزی در ایران است.)

  بهترین هزینه برای نصب نمای فلزی چیست؟

  نمای فلزی
  بهترین هزینه برای نصب نمای فلزی چیست

  برآورد هزینه نماهای فلزی و فرآیندهای نصب بستگی به نوع منطقه دارد. همچنین با توجه به عوامل متعددی مانند آب و هوا، نام تجاری نمای فلزی، نوع ساختمان و حداقل سطح کارشناسانی که می خواهند فعالیت کنند، بر قیمت ها تأثیر می گذارد. بنابراین، تعجب نکنید که آیا برخی از دفاتر را پیدا می کنید که چنین خدماتی را برای مشتریان مختلف ارائه می دهند.

   بافت نمای فلزی  بستگی به مواد اصلی و اساسی دارد که برای تولید اجزاء یا سایر اقلام روکش مربوطه استفاده می شود. این موارد نمونه های اصلی فلزات مورد استفاده برای روکش فلزی هستند:

  • آلومینیوم
  • مس
  • فلز روی
  • فولاد ضد زنگ
  • برنز

  تمام فلزات ذکر شده دارای خواص انحصاری و مناسب برای نوعی ساختمان هستند. البته آب و هوا و آب و هوای منطقه مناسب نیز موثر است، به عنوان مثال، فولاد ضد زنگ بهترین انتخاب برای ساختمان هایی است که در مناطق پرباران قرار دارند. روش نصب هر فلز به خودی خود روش خاصی را دنبال می کند. مس و فولاد ضد زنگ دو نمای فلزی گران قیمت برای چنین بخش هایی در کل بازار هستند. این نوع فلز برای برخی ساختمان های خاص با کاربری و ظاهر منحصر به فرد مانند سالن های پذیرایی و هتل ها توصیه می شود.

  سازه های پشتیبان نمای فلزی چیست؟

  نمای فلزی
  سازه های پشتیبان نمای فلزی چیست؟

  حتما نام نماهای فلزی که سازه ها را نیز پشتیبانی می کنند را شنیده اید! این مصالح با توجه به نامی که دارند، ساختار اصلی نمای اصلی را پشتیبانی می کنند، از طرفی روکش تمام نمای ساختمان را می پوشاند تا از سازه اصلی پشتیبانی کند.

   پنل های نمای فلزی  باید بر روی نمای اصلی ساختمان نصب شوند و نقش مهمی در محافظت از آن در برابر تغییرات جوی و شرایط ناپایدار هوا ایفا کنند. ساختار نمای فلزی شامل یک لایه نازک از عایق و برخی فضاهای اضافی است که با مواد صنعتی نرم پر می شود که از نمای اصلی محافظت می کند. آنها اجازه هیچ گونه آسیبی را نمی دهند. بیشتر به عنوان دیوار محافظ فضاهای خارجی ساختمان عمل می کند.

  آراستن چهره های جدید ساخت و ساز یا تازه سازی کل ساختمان موجود دو هدف مهم سیستم های روکش فلزی است. البته تشخیص استفاده از نماهای فلزی وظیفه معماری است که روی پروژه مرتبط کار می کند. او برای گرفتن بهترین تصمیم باید چندین فاکتور را رعایت کند:

  • معمار باید در زمان صرفه جویی کند
  • از تاخیر در زمان کار جلوگیری می کند
  • کنترل هزینه های پروژه
  • اطمینان از ظاهر روکش فلزی نما
  •  انتخاب مناسب ترین رنگ با توجه به نوع دپارتمان و آب و هوا یکی دیگر از عوامل مهمی است که معمار باید به آن توجه کند.

  عناصر نمای پیش ساخته چیست؟

  نمای فلزی
  عناصر نمای پیش ساخت چیست؟

  مناسب ترین نوع عناصر نما باید ساختمان را در برابر مسائل مختلف و دلایل موثر محافظت کند. نمای پیش ساخت چندین متریال خارج از محل و حمل و نقل و مونتاژ در مراحل پایانی، می تواند از مصالح مختلفی ساخت شود.

  همچنین نمای پیش ساخته برای محافظت از ساختمان در برابر هرگونه زنگ زدگی و آتش سوزی با روکش محافظ کاملا مستحکم و مناسب برای این وظیفه طراحی شده است. نمای پیش ساخت همچنین می تواند برای قسمت های مختلف ساختمان مانند قاب، ستون، سقف، دیوار و غیره استفاده شود… مواد زیادی برای تولید این اشیاء محافظ در برابر اعمال خارجی استفاده می شود که برخی از این مواد عبارتند از:

  • فولاد آلومینیوم
  • چوب
  • فایبرگلاس
  • بتن

  اما متداول ترین مواد آلومینیوم و فولاد هستند. این دو نوع فلز دارای مقاومت و دوام مناسب برای این وظیفه هستند. امروزه بیشتر ساختمان ها باید دارای چنین مواد محافظی باشند تا از امنیت کافی برخوردار باشند. این باعث افزایش طول عمر ساختمان می شود و حداقل، تجدید یا بازسازی بخش طولانی مدت طول می کشد. اگر تمام جزئیات نمای فلزی را مشاهده کنید، این نوع متریال را در المان های ساختمانی مشاهده خواهید کرد.

  چگونه سیستم های روکش فلزی را پیاده سازی کنیم؟

  سیستم های روکش فلزی باید توسط افراد متخصص و افرادی که منحصراً در این زمینه کار می کنند نصب شوند. کلمه “پیاده سازی” یک بیانیه انحصاری است که متخصصین برای این فرآیند استفاده می کنند. عموماً سیستم های روکش فلزی با روش های مختلفی می توانند روی سقف، دیوار، ستون، قاب و همچنین تیرها نصب شوند و هر کدام باید چندین مرحله متوالی پیشروی کنند. رعایت دسته بندی مراحل برای این فرآیندها بسیار مهم است، همچنین به صورت اشتباه نصب می شود و باید آن را زودتر نصب کنید. 

  ویژگی های ساختمان های پررنگ با روکش فلزی چیست؟

  نمای فلزی
  ویژگی های ساختمان های پررنگ با روکش فلزی چیست؟

  نصب روکش فلزی پررنگ در ساختمان و استحکام بخشیدن به آنها در برابر اقلام و مسائل بیرونی به ویژه در برخی از مناطق با شرایط جوی و هوای ناپایدار بهترین ایده است. و باعث افزایش طول عمر ساختمان می شود.

  علاوه بر ظاهر مدرنی که به ساختمان ها می دهند، سطح مقاومت و دوام را نیز افزایش می دهند. بنابراین معماران مدرن سعی در طراحی چنین پلان هایی برای ساختمان های مختلف با کاربری های متفاوت از جمله مسکونی، تفریحی، تجاری و همچنین رسمی دارند. البته روکش فلزی پررنگ برای برخی از بخش های مسکونی خاص مانند ویلا که اغلب در خارج از شهر قرار دارند مناسب تر است.

  مطالب مرتبط : مزایای پنل های دکوراتیو روی دیوار چیست؟ ، فلاشینگ نما چیست و چه کاربردی دارد؟ ، سازه های فلزی ، نمای فلزی طرح دار در دکوراسیون داخلی

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای
  3 پاسخ

   تعقیب

   1. […] ساختمان می باشد. با استفاده از فلاشینگ به خوبی می توان نمای خارجی بنای خود را پوشش دهید. به طور خلاصه اما دقیق میتوان گفت […]

   2. […] سوراخ دار یا سوراخکاری شده،به طور گسترده ای برای مقاصد معماری، فیلتراسیون و تهویه و گردش هوا استفاده می […]

   3. […] و فولاد در ساخت و سازهای ساختمانی استفاده می شود. نمای فلزی طرح دار در معماری ساختمان ترجیح داده شده ترین روش پوشش در ساختمان های مدرن است. […]

   دیدگاه خود را ثبت کنید

   تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
   در گفتگو ها شرکت کنید.

   دیدگاهتان را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *