پانچ ورق فلزی

پانچ ورق فلزی چیست و چه کاربردی دارد؟

 • پانچ ورق فلزی یک فرآیند برش است که شامل اعمال نیروی برشی کافی به ورق فلز برای حذف مواد است. پانچ CNC می تواند برای ایجاد سوراخ های مختلف و برش اشکال و اندازه ها استفاده شود.

  قالب دارای یک برش به شکل عملکرد مورد نظر است و در زیر ورق قرار می گیرد.

  پانچ ها از طریق ورق فلز حرکت می کنند. در حالی که قالب ها در طرف دیگر قطعه فلزی به عنوان تکیه گاه عمل می کنند. از ترک نشدن فلز و ایجاد سوراخ های دقیق و بدون خطا اطمینان می دهند.

  هنگامی که یک پانچ به قالب پانچ برخورد می کند، یک حلزون ضایعاتی از قطعه کار فلزی جدا می شود. قطعه کار فلزی با یک سوراخ در نتیجه این عمل سوراخ می شود.

  ویژگی های فرآیند پانچ عبارتند از:

  توانایی آن برای ایجاد حفره های مقرون به صرفه در نوار و ورق فلز در طول فرآیندهای تولید با حجم متوسط ​​و بالا.

  قابلیت ایجاد آسان سوراخ در اشکال مختلف.

  روش پانچ شامل فشار یک پانچ فولادی سخت به داخل و از طریق قطعه کار است. اندازه سوراخ در قطعه کار با قطر پانچ تعیین می شود.

  پانچ ها از چه فولادی ساخته می شوند؟

  فولاد سخت یا کاربید تنگستن اغلب برای ابزار پانچ ( پانچ و قالب) استفاده می شود.

  یک قالب در طرف مقابل قطعه کار قرار دارد و با نگه داشتن مواد در سراسر محیط سوراخ به محلی سازی نیروهای برشی برای لبه صاف تر کمک می کند.

  پانچ ورق فلزی

  فرآیند پانچ ورق فلز

  بازپخت فرآیندی است که شامل گرم کردن و سرد کردن آهسته فلز می شود و آن را نرم و انعطاف پذیر می کند. از سوی دیگر، کوئنچ به سرد شدن سریع فلز به منظور بهبود استحکام آن اشاره دارد.

  تمپر کردن شامل حرارت دادن فلز تا دمای بسیار بالا، بین 400 تا 600 درجه سانتیگراد، و نگه داشتن آن تا زمانی که کربن پخش شود و بینیت یا پرلیت تولید کند، است.

  یکی دیگر از روش های افزایش استحکام فلز، تقویت بارشی است که به عنوان سخت شدن سن نیز شناخته می شود. معتدل کردن یک ماده نیز ممکن است آن را قوی کند.

   فلز را می توان پس از گرم شدن به اشکال مختلف کشید. ورق های فلزی در اطراف لبه ها بسته می شوند و برای ایجاد فرم های مختلف، از جمله درهای خودرو، در هنگام کشش ایجاد می شوند.

  خم شدن و انحنای ورق فلز امکان پذیر است. خمش فرآیند کشش ورق فلز با چرخش آن حول یک محور خنثی است.

  ورق فلز ممکن است با استفاده از روش های مختلفی غیر از خمش و کشش تشکیل شود. به عنوان مثال، طراحی و ترسیم عمیق، فرآیندهای مهر زنی هستند که ورق فلزی مسطح را به انواع اشکال سه بعدی تبدیل می کنند.

  برش ابعاد ورق را می توان برای برش فلز به اشکال مختلف نیز استفاده کرد. از طرف دیگر، منگنه ها ورق را سوراخ می کنند و اشکال دقیقی را از فلز حک می کنند.

  برای از بین بردن هر گونه لکه یا لبه زبر، محصول را می توان سمباده زد یا خرد کرد. سپس فلز را می توان برای ظاهری درخشان جلا داد یا برای ظاهری مات آن را صاف کرد.

  اقدامات اضافی، مانند پاشش حرارتی یا آبکاری، ممکن است برای تکمیل محصول استفاده شود.

  ابزار پانچ ورق فلز

  از ابزارهای خوشه ای می توان برای صرفه جویی در هزینه کار ورق فلزی با کاهش زمان پانچ CNC برای چندین سوراخ استفاده کرد. این ابزار می تواند شامل تعداد زیادی پانچ جداگانه باشد که امکان ایجاد هزاران سوراخ در دقیقه را فراهم می کند.

  پانچ ورق فلزی

  هنگامی که ویژگی های سوراخ شد مانند مناطق تهویه، مشبک های بلندگو، پانل های LED یا اتصالات نور ساخت می شوند، این ابزار CNC می تواند به ویژه مفید باشد.

  نام قطعات، سطوح مشکل، نام مصرف کننده یا محصول ممکن است برای تشخیص بخش ها با تجهیزات حکاکی استفاده شود.

  هنگام ساخت ورق های فلزی برای مشتری، معمول است که آنها بخواهند قطعه را در انبار یا در حال تولید خود قرار دهند. حکاکی CNC می تواند یک راه حل مفید برای شناسایی قطعات ورق فلزی باشد که سپس در زمینه برای قطعات یدکی و سرویس استفاده می شود.

  در صورت نیاز به حجم زیادی از قطعات، می‌توان از مهر ابزار اختصاصی CNC استفاده کرد. اما اگر قطعات ورق‌های فلزی متنوعی وجود دارد و فقط حجم‌های کوچک تا متوسط ​​مورد نیاز است. حکاکی CNC روی Trumpf 3000R ما مؤثرترین راه‌حل است.

  برای علامت گذاری سطح مواد، از یک قلم استفاده می کنیم که 1000 ثانیه در دقیقه می لرزد. هر گونه تنظیمات مربوط به جزئیات مورد نیاز مشتری در شماره قطعه آنها؛ سطح موضوع و غیره

  هنگام استفاده از پرس پانچ CNC برای انجام این حکاکی، به سادگی بدون هیچ هزینه ای برای شما برنامه ریزی می شود.

  عیوب متداول پانچ ورق فلز:

  ظاهر ناهموار سطح: قالب مهر زنی ناموفق عمدتاً برای سطح ناهموار مقصر است.

  خراش سطحی: در طی فرآیندهای موجودی مواد خام، تولید و حمل و نقل، قطعات تشکیل دهنده ورق فلزی می توانند با اشیاء اطراف برخورد کنند.

  تغییر شکل: دو دلیل پشت این نقص وجود دارد. یکی جابجایی نامناسب، دیگری خاصیت ارتجاعی مواد تشکیل دهنده ورق فلز است.

  ترک خوردن: علت اصلی ترک خوردن، کشش بیش از حد یا تمرکز استرس است.

  دررفتگی: موقعیت های جوش نامرتب هستند که علت دررفتگی است. 

  سوراخ های پیچ مسدود شد: سوراخ های پیچ به دلیل دررفتگی جوش مسدود می شوند.

  پانچ ورق فلزی

  چه مدت می توانید از قالب های خود استفاده کنید؟

  ابزارهای پانچ معمولاً دارای عمر ابزار متوسط ​​400000 تا 600000 ضربه هستند. با این حال، تعدادی نکته وجود دارد که می تواند به شما کمک کند عمر قالب خود را افزایش دهید. به عنوان مثال، می توانید با استفاده از هوای فشرده و پارچه های تمیز برای از بین بردن کثیفی، روغن کاری و تمیز کردن را دقیق تر کنید.

  لبه برش پانچ و قالب را به طور منظم بررسی کنید و در صورت لزوم تیز کنید. علاوه بر این، در فرآیند پانچ ورق فلز، استفاده از مواد صحیح و استحکام انرژی بسیار مهم است.

  • پانچ ورق فلزی چیست؟

  پانچ ورق فلزی یک فرآیند برش است که شامل اعمال نیروی برشی کافی به ورق فلز برای حذف مواد است.

  • پانچ cnc چه کاربردی دارد؟

  پانچ CNC می تواند برای ایجاد سوراخ های مختلف و برش اشکال و اندازه ها استفاده شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  0 پاسخ

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
  در گفتگو ها شرکت کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *